Jakie słuchawki na siłownię kupić? Ranking 2022

Jakie słuchawki na siłownię kupić?
Ranking słuchawek na siłownię

Czas poświęcony treningowi można skutecznie umilić poprzez słuchanie muzyki. Co więcej, badania naukowe jednoznacznie wskazują, że w ten sposób można o wiele bardziej skoncentrować się na wykonywanych czynnościach. W rezultacie, w szybszym czasie osiągane są lepsze wyniki. Niebagatelne znaczenie posiada także sprzęt, z którego odtwarzana jest muzyka. Szczególnie w miejscach publicznych, np. na siłowni, z uwagi na zasady dobrego wychowania odtwarzaną muzykę należy pozostawić tylko dla siebie. Doskonałym rozwiązaniem jest posiadanie specjalnych słuchawek na siłownię. Z racji, że podczas ćwiczeń pozostajemy niemal w ciągłym ruchu, należy racjonalnie dobrać słuchawki na siłownię. Muszą one zapewniać komfort i oferować oczekiwaną przez użytkownika jakość dźwięku, dlatego przedstawiamy aspekty, na które należy zwrócić uwagę oraz niezawodny ranking słuchawek na siłownię.

Najlepsze słuchawki na siłownię - ranking 2022

# Nazwa produktu Producent Cena
1 JBL Endurance Run JBL Sprawdź cenę
2 JBL Reflect Fit Zelmer Sprawdź cenę
3 Sony MDR-EX750 Sony Sprawdź cenę
4 Bose SoundSport Thomas Sprawdź cenę
5 Sony SP-500 Sony Sprawdź cenę

Czy warto zabierać słuchawki na siłownię?

Słuchawki na siłownię pełnią nieocenioną rolę. Z jednej strony umilają spędzony tam czas, a trening przebiega o wiele szybciej w towarzystwie ulubionej muzyki. Odseparowanie od głosów zewnętrznych pozwala na większe skupienie na wykonywanych czynnościach. Odpowiednio dobrana playlista pozwala zmotywować do pokonywania własnych granic wytrzymałości. Słuchanie muzyki przez słuchawki na siłowni jest doskonałym sposobem na oderwanie się od codzienności i wbrew pozorom pozwala wyciszyć swoje myśli skoncentrowane na posiadanych problemach. Bezsprzecznie słuchawki na siłowni są nieocenione, problematyczny jest jednak wybór odpowiedniego sprzętu, który nie będzie bardziej przeszkadzał niż pomagał. W poniższym artykule przedstawiamy najistotniejsze aspekty, które pozwolą znaleźć idealne słuchawki na siłownię.

Słuchawki na siłownię - douszne czy nauszne?

Polecane słuchawki na siłownię dzielą się na dwie kategorie: douszne oraz nauszne. Jakość oferowanego dźwięku zależna jest od konkretnego modelu. Pomiędzy sobą zasadniczo różnią się budową oraz sposobem noszenia. Każda kategoria posiada swoich zwolenników oraz przeciwników, co potwierdzają liczne opinie. To, jakie słuchawki wybierzemy, powinno być podyktowane własnymi preferencjami, jednak niezwykle cenne jest poznanie ich specyfikacji. Wybór ostatecznego urządzenia ułatwia dołączony ranking słuchawek na siłownię. Przedstawiamy najważniejsze elementy charakterystyki poszczególnych rodzajów.

Słuchawki douszne

Służą do umieszczania wewnątrz uszu. Zazwyczaj cechują się lekkością oraz małym rozmiarem. Wśród tej grupy wyodrębniły się dwa typy słuchawek na siłownię:

 • dokanałowe - przeznaczone są do umieszczenia w kanale ucha. Wybierane są ze względu na doskonałą izolację od dźwięków zewnętrznych oraz stabilność w trakcie aktywności fizycznej. Ich obecność nie przeszkadza w czasie treningu. Dokanałowe słuchawki mogą przyczyniać się do uszkodzeń słuchu przy głośnym odtwarzaniu muzyki;
 • douszne - ten typ słuchawek na siłownie nie umożliwia całkowitego odizolowania od dźwięków zewnętrznych, jednak jednocześnie pozwalają zachować swobodną kontrolę nad otoczeniem. W ich przypadku, zagrożenie uszkodzenia słuchu nie jest zbyt wysokie.

Słuchawki nauszne

Przeznaczone są do zakładania na uszy. Pomiędzy nimi występuje połączenie w postaci pałąka. W zestawieniu ze słuchawkami dousznymi, są większe i cięższe. Wewnątrz tej kategorii występuje podział z uwagi na łączność i obudowę głośników.

 • słuchawki bezprzewodowe - zapewniają większą wygodę w trakcie aktywności. Dodatkowo, słuchawki Bluetooth umożliwiają odbieranie połączeń przychodzących;
 • słuchawki przewodowe - występujący kabelek może przeszkadzać w trakcie wykonywanych ćwiczeń.

Obudowa głośników:

 • zamknięte - membrana jest zamknięta w obudowie co sprawia, że otoczenie nie słyszy odtwarzanej muzyki. Te słuchawki na siłownię posiadają dobrą jakość basu;
 • półotwarte - stanowią zwieńczenie zalet posiadanych przez słuchawki otwarte oraz zamknięte;
 • otwarte - generują zadowalającą jakość dźwięku, jednak słyszalny jest on przez otoczenie. Wadą jest pogorszona jakość basu.

Wybierając słuchawki na siłownię należy przede wszystkim skupić się na oferowanej przez nie mobilności. Jest to niezwykle ważne, aby posiadać pełen zakres ruchu, dlatego opinie wskazują, że najlepsze słuchawki na siłownie to douszne modele, a w szczególności te dokanałowe. Dla osób, które cenią dobrą jakość muzyki, dedykowane są słuchawki bezprzewodowe. Ich wadą jest ucisk na uszy i fakt, że ważą odrobinę więcej niż słuchawki douszne.

Czy przewodowe słuchawki na siłownię spełnią swoją rolę?

W zależności od wykonywanej aktywności, można wybierać pomiędzy słuchawkami bezprzewodowymi a przewodowymi. Bezprzewodowe słuchawki na siłownię doskonale pełnią swoją rolę. Słuchawki Bluetooth umożliwiają swobodne poruszanie się po siłowni, jednak w ich przypadku zachodzi konieczność kontrolowania stanu naładowania. Problem ten znika przy słuchawkach przewodowych. Co prawda, drobny kabel może sprawić pewien dyskomfort przy wielu ćwiczeniach, jednak przy niektórych ćwiczeniach jest wprost niezauważalny, np. jeździe na rowerku lub przy wysiłku, kiedy głowa pozostaje w niezmiennej pozycji.

Na co zwrócić uwagę szukając słuchawek na siłownię?

Istnieje wiele aspektów, które pozwalają wybrać dobre słuchawki na siłownię. Tak jak przy każdym urządzeniu, tak i przy słuchawkach na siłownię występuje spore zróżnicowanie ze względu na posiadane parametry. Poszczególne modele słuchawek na siłownię oferują nie tylko różną jakość dźwięku, ale również posiadają właściwości techniczne, które przekładają się na wygodę w użytkowaniu. Zastanawiając się na tym, jakie słuchawki na siłownię wybrać, należy zwrócić uwagę na:

 • oferowaną łączność - w zdecydowanej ilości aktywności fizycznych zastosowanie znajdują wyłącznie słuchawki bezprzewodowe;
 • częstotliwość ładowania - dotyczy modeli pozbawionych przewodów;
 • przenoszenie dźwięku - wyrażony jest przy pomocy specjalistycznego pasma. Optymalna wartość wynosi od 16 do 20 Hz;
 • obudowę głośników - odnosi się to słuchawek nausznych, w zależności od potrzeb można wybrać model słuchawek na siłownię, który umożliwi swobodne odcięcie otoczenia od słuchanej muzyki;
 • ciężar - mniejsza waga pozwala zwiększyć komfort ćwiczeń. Lekkie słuchawki są niemal nieodczuwalne na uszach.